آذر ۰۷۱۳۹۲
 
مذاکرات ژنو

سفیران سبز امید – تشکل های عضو سفیران سبز امید با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از توافق هسته ای ژنو، خواهان عمل به سایر وعده های داده شده در انتخابات ریاست جمهوری اخیر شدند.

به گزارش وبسایت سفیران سبز امید، در این بیانیه آمده است: «قطعا قدمهای اعتمادساز و داوطلبانه ای که در تعلیق موقت برخی فعالیت‌های هسته‌ای از طرف تیم مذاکره کننده برداشته شده، ضمن پاسداری از دستاوردهای سخت افزاری و نرم افزاری متخصصین کشورمان در سالیان گذشته، تبلیغات گسترده بحران آفرینان بیگانه در خشونت طلب و ماجراجو جلو دادن ایران را با شکست مواجه خواهد کرد.»

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از یک دهه است که برنامه‌های کشورمان برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تبدیل به یکی‌ از کلیدی‌ترین مولفه‌های تأثیرگذار بر بسیاری از شئون ملت ایران شده است. پرونده‌ای که بسرعت و بواسطه سوء مدیریت مسئولان وقت به بدخواهان خارجی‌ این فرصت را داد تا آن را از محتوای فنی‌ خود دور سازند و به دستاویزی سیاسی برای تسویه حساب‌های منطقه‌ای و جهانی‌ بدل کنند. تکلیف رژیم های زورگو همچون اسرائیل که منافع خود را در این می بینند تا از ایران چهره ای جنگ طلب و مشتاق دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نزد جهانیان ترسیم کنند، تا برخی‌ کشورهای منطقه که ترجیح دادند دست در دست دارنده صدها کلاهک هسته ای در خاورمیانه در مقابل پیشرفت و عظمت کشور هم کیش و همسایه خود بایستند، تا برخی سیاست ورزان آمریکایی و اروپایی که اسرائیل و لابی‌های آن را به عنوان متحد سیاسی قبول کرده اند مشخص است، چرا که اینها تعهدی به موجودیتی بنام ایران ندارند که غم تضعیف آن را بخورند. اما غم‌انگیز حال آن دسته از فعالان سیاسی ایرانیست که سهوا یا عمدا در تقویت مواضع دشمنان پیشرفت میهن عزیزمان عمل می کنند و همسان و هماهنگ با رسانه‌های آنها تبدیل به تریبونی برای در هم کوبیدن سیاستهای تنش زدایانه دولت تدبیر و امید شده اند. تا دیروز بر طبل اختلاف‌ها و تعمیق بحران‌ها می کوبیدند و امروز عزادار تحولات و تعاملاتی شده اند که قرار است ایران را از شرایط نامطلوب فعلی دور سازد.

آنچه که در مذاکرات اخیر شاهد بودیم، فارغ از محتوای مذاکرات و بحث ها، تلاش برای تغییر یک روند است؛ اراده‌ای که به دنبال ترمیم شکاف‌ها و زخم‌هایی‌ است که به دلیل ناکارآمدی و ذهنیت ماجراجوی مسئولان پیشین بر پیکر کشور عزیزمان وارد شد و به دشمنان قسم خورده این دیار جرات آن را داد تا تلاش کنند خواسته های خود را به سرنوشت ملت ایران تبدیل کنند. حال آنکه در انتخابات گذشته، دولت برآمده از رای و خواست ملت بردستگاه اجرائی کشور تکیه زد تا مجری اراده آنها برای تغییر روند‌های ناصواب مدیریتی در بخش‌های مختلف باشد. آنچه که در ژنو حادث شد تلاش دولت برای بازگرداندن آب به جوی‌هایی‌ بود که سالهاست خشکیده‌ اند، سیاست ورزی با ابزار و منابع محدودی که میتوانند تامین کننده منافع ملی باشند. قطعا قدمهای اعتمادساز و داوطلبانه ای که در تعلیق موقت برخی فعالیت‌های هسته‌ای از طرف تیم مذاکره کننده برداشته شده، ضمن پاسداری از دستاوردهای سخت افزاری و نرم افزاری متخصصین کشورمان در سالیان گذشته، تبلیغات گسترده بحران آفرینان بیگانه در خشونت طلب و ماجراجو جلو دادن ایران را با شکست مواجه خواهد کرد.

ما، سفیران سبز امید به عنوان تشکلی که همواره تلاش کرده ایم تا فعالیتهای خود را در راستای منافع ملی کشورمان تعریف کنیم، از تلاش‌های دولت و مسئولان وزارت امور خارجه برای حل معضلات و مشکلات ناشی‌ از محدودیت‌های بین المللی نهایت سپاس و قدردانی را داریم. انتظار معجزه نداریم، چرا که می‌دانیم شرایط فعلی کشور محصول سوء مدیریت‌های گسترده سالهای اخیر در تمامی‌ بخش ها، از جمله سیاست خارجی‌ است. می‌دانیم که رفع آنها زمانبر و در گرو فعالیت‌های همه جانبه و متوازن در حوزه‌های مختلف است و در این راستا تلاش‌های اخیر را به عنوان نمونه‌ای موفق از اراده دولت برای تغییر مولفه‌های سرنوشت ساز تعبیر کرده و خواهان تداوم آنها هستیم. در پایان تاکید می‌کنیم به عنوان جمعی که سربلندی ایران اسلامی هدف مقدس ماست، پشتیبان اقدامات دولت و پیگیر برآورده شدن سایر وعده‌های داده شده در انتخابات گذشته خواهیم بود.

به امید آزادی همه محصوران و زندانیان سیاسی

سفیران سبز امید

آذرماه ۱۳۹۲

ارسال به:

[Balatarin] [Facebook] [Google-plus] [Twitter] [Google] [Email]
2012 © سفیران سبز امید استفاده از مطالب سایت یا بخشی از آن با ذکر منبع بلامانع است. info@safiranesabz.com