بهمن ۱۰۱۳۹۱
 
لوگوی نشست سفیران سبز امید

سفیران سبز امید – تشکل های عضو شورای سفیران سبز امید طی بیانیه ای ضمن اعتراض به اقدامات تهدید آمیز و بازداشت های گسترده اخیر فعالان مطبوعاتی، خواهان آزادی آنها شدند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حمله متحجرانه و غیر مدنی به دفاتر روزنامه ها در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلابی که بنا بود آزادی را حاکم کند، بار دیگر پرده از چهره براندازان واقعی که کمر به حذف جمهوریت نظام بسته اند، برانداخته است. اقدامات تهدید آمیز چند هفته اخیر که در اردوگاه اصحاب کودتا و با اسم رمز “انتخابات آزاد” کلید خورده است، این بار دامن روزنامه نگاران بیگناهی را گرفت که در فضای سرکوب و خفقان امروز کشور، تمامی نامهربانی ها و تهدیدات را به جان خریده اند و با وجود انبوه کمبودها تلاش می کنند تا آخرین بارقه های آگاهی رسانی را روشن نگاه دارند.

این بازداشت های گسترده و عدم تحمل فضای نیم بند اطلاع رسانی در حالی رخ میدهد که سیاستهای تمامیت خواهانه حاکمیت استبدادی در سه سال و نیم گذشته، کشور را در سراشیبی نابودی قرار داده و وخامت اوضاع به جایی رسیده است که عقلای احزاب و گروههای سیاسی با دیدگاهها و گرایشات متفاوت، همگی بارها بر این نکته صحه گذاشته اند که تنها راه نجات کشور، حرکت به سوی وحدت ملی و بازگشت اعتدال و عقلانیت به فضای سیاسی کشور است.

در همین راستا، مجموعه سفیران سبز امید، به عنوان گروهی از جوانان آزادیخواه این مرز و بوم، ضمن اعتراض و اعلام انزجار نسبت به حضور سیاه نیروهای امنیتی و نظامی در فضای مطبوعاتی کشور، خواهان آزادی فوری این روزنامه نگاران و دیگر فعالین مطبوعاتی دربند می باشد، چه اینکه وجود رسانه هایی مستقل و منتقد در فضای موجود نه تنها تهدیدی برای امنیت کشور نمی باشد بلکه حضور ایشان به عنوان یکی از ارکان اصلی برقراری دموکراسی، از ملزومات رسیدن به ایرانی آزاد و سربلند خواهد بود.

سفیران سبز امید

ارسال به:

[Balatarin] [Facebook] [Google-plus] [Twitter] [Google] [Email]
2012 © سفیران سبز امید استفاده از مطالب سایت یا بخشی از آن با ذکر منبع بلامانع است. info@safiranesabz.com